top of page
veronika_jankovicova3.JPG
zakladateľka a predsedníčka Babrubylonu
Veronika Jankovičová

Je nadšená eurofilka, vyštudovala politológiu a žurnalistiku na UK v Bratislave a Európske štúdia na Edinburskej univerzite, absolvovala niekoľko štúdijných pobytov v zahraničí.  V roku 2004 začala písať svoj „európsky príbeh“ stážou v Európskej komisii a neskôr v rokoch 2004-2014 pracovala pre europoslanca Petra Štastného. V roku 2016 založila občianske združenie Babrubylon s ktorým organizuje návštevné skupiny pre slovenských študentov v európskych inštitúciach v Bruseli. Po tragickej udalosti vo februári 2018 bola jedna z organizátorov protestov Za slušné Slovensko v Bruseli. Zasadila sa o zvýšenie ochrany novinárov v Európskej únii, keď predložila Európskemu parlamentu výzvu keď sa prijímala rezolúcia o ochrane novinárov - prípad Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a dôležitý bod bol do rezolúcie včlenený (žiadosť o vytvorenie medzinárodného vyšetrovacieho tímu spolu s Europolom). Nie je členkou žiadnej politickej strany, má blízky vzťah k modernej kresťanskej demokracii štýlu CDU. Má rada kreatívnych ľudí, alternatívnu kultúru, módu a interiérový dizajn, je vášnivou cestovateľkou a ovláda 6 jazykov.

kristina_kudelova.jpeg
členka združenia
Kristína Kúdelová

Renomovaná novinárka a filmová kritička, šéfka kultúrneho oddelenia denníka SME. Má za sebou množstvo článkov z oblasti filmu, zúčastňuje sa každoročne prestížneho filmového festivalu v Cannes a Karlových Varoch, San Sebastiene a iných, odkiaľ prináša veľmi pútavé rozhovory s tvorcami svetovej kinematografie. Tiež veľmi rada cestuje, hovorí plynulo 6 jazykmi.

zuzana_jankovicova.jpeg
členka združenia
Zuzana Jankovičová

Narodila sa v roku 1985 v Bratislave, vyštudovala marketingovú komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.
Počas štúdia marketingu sa začala venovať nakrúcaniu filmov v spolupráci s poľskou filmovou školou v Lodzi (PWSFTviT), následne sa rozhodla pre štúdium produkcie na VŠMU v Bratislave.
Po niekoľkoročných skúsenostiach s výrobou seriálov, televíznych show a filmov sa primárne venuje produkcii hraných filmov a seriálov (naposledy Sviňa). Popri produkcii filmov sa venovala aj organizácii filmových podujatí akými sú IFF Bratislava, Art film fest a odovzdávanie národných filmových cien Slnko v sieti.

Reanata%20foto_edited.jpg
členka združenia
Renáta Pobežalová

Rodáčka z Bratislavy, vyštudovala slovenčinu a estetiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Po skončení štúdia začala pracovať ako editorka v redakcii Obchodného vestníka Ministerstva spravodlivosti SR, kde posledné obdobie pôsobila ako hlavná editorka. Momentálne si dopriala sabatical, rozmýšľa nad kariérnou zmenou. Ovláda majstersky svoj rodný jazyk a medzi jej koníčky patrí fotografovanie, čítanie, filmy, výtvarné umenie, móda a kresťanské vzdelávanie.

bottom of page